GÖNDER, ONARALIM

Corby Drones’un tüm ürünleri 2 yıl garantilidir. Ürününüz arızalıysa eğer faturası ile birlikte paketleyin. Yurtiçi Kargo karşı ödemeli olarak bize gönderin. Cihazı onarıp size geri gönderelim.

[kleo_icon icon=”phone” icon_size=”3x” position=”center” icon_color=”#ffffff”]

0850 346 08 22

[kleo_icon icon=”location-1″ icon_size=”3x” position=”center” icon_color=”#ffffff”]

Namık Kemal Mah. 120 Sok. No:16/A Haramidere/Esenyurt/İstanbul

Mesai saatleri içerisinde hızlı teknik destek hattımız olan 0850 346 08 22’den tarafımıza ulaşmanızı rica ederiz. Yoğunluk durumlarında aşağıdaki formdan talep bırakabilirsiniz. Müşteri ilişkileri yetkililerimiz talebiniz ile ilgili size dönüş sağlayacaktır.

SIK SORULAN SORULAR

CORBY CX012

Nasıl uçurulur?

Drone açılır, düz zemine bırakılır, kumanda çalıştırılır, gerekli görüldüğü taktirde kalibrasyon ayarı yapılır, ister manuel olarak, ister otomatik pilot ile kalkış gerçekleşir ve uçuşa geçilir. Sol kolu bir kez ileri ittiğinizde motorlar çalışır, bir kez daha ittiğinizde manuel kalkış gerçekleşir.

Cihaz bağlantısı nasıl yapılır?

Mobil uygulama açılır, WIFI ayarlarından YD_UFO veya CX012 adlı sinyale bağlanılır. Mobil uygulamadan Play butonuna bastığınızda bağlantı tamamlanmış olur..

Telefondan nasıl görüntü alabilirim?

Cihaz ve telefon bağlantısını yapmış ve doğru APP ile Drone’a erişiyorsanız görüntü otomatik olarak ekrana gelecektir. Aksi durumda cihazınızın bataryasının dolu olduğuna ve/veya kamera kablosunun yerine takılı olduğuna emin olunuz.

Telefonla nasıl kontrol ederim?

Cihaz ve telefon bağlantısını doğru şekilde yaptığınızda kontrol butonlar telefon ekranınızda belirir. Ancak bağlanmış olmasına rağmen kontrol edemiyorsanız lütfen kumanda ile bağlı olup olmadığına emin olunuz. Cihazı kapatıp açın ve kumanda kapalıyken yalnızca telefon ile eşleştirin.

Batarya nasıl şarj olur?

Bataryanızı şarj kablosuna bağlayınız. Bağlantı tamamlandıktan sonra kırmızı ışık yanmaktadır. Güç kaynağına bağladığınızda USB ucundaki ışık sönecektir. Şarj tamamen dolduğunda kırmızı ışık tekrar yanacaktır. Bu bataryanın tam dolduğuna işaret eder. Batarya, usb bağlantısı ile 75 dakika, direkt güce bağlıysa 40 dakikada dolmaktadır.

Kamera oryantasyonu nedir?

Cihaz ve telefon bağlantısını doğru şekilde yaptığınızda kamera görüntüsü telefon ekranına gelecektir. Ancak görüntü ters görünüyorsa eğer uygulama üzerinden Ayarlar / Rev tuşuna basınız.

Havada sabitleme?

Drone havadayken herhangi bir komut vermediğinizda sabit kalacaktır. Rüzgarsız bir alanda uçurmanıza rağmen sabit kalmıyorsa eğer kalibrasyon yapmanız gerekmektedir. Uçuş Rehberi’ni kullanarak kalibrasyon yapabilirsiniz.

[kleo_gap size=”40px”]

CORBY RQ7721

Nasıl uçurulur?

Drone açılır, düz zemine bırakılır, kumanda çalıştırılır, gerekli görüldüğü taktirde kalibrasyon ayarı yapılır, uçuşa geçilir. Sol kolu bir kez ileri ittiğinizde motorlar çalışır, bir kez daha ittiğinizde kalkış gerçekleşir. Sağdaki kol sayesinde ise yeşil kanatların olduğu yöne doğru ileri/ geri/ sola/ sağa hareketlerini yapabilirsiniz.

Nasıl kalibrasyon yapılır?

Drone açılır, düz zemine bırakılır, kumanda çalıştırılır, sol ve sağ kolun ikisini de sağ alt köşeye çekiniz. Drone altındaki ışıklar yanıp sönmeye başlar. Sabit yandığında denge sabitlenmiş, kalibrasyon tamamlanmış olacaktır.

Kamerası nasıl kullanılır?

Drone kumandasının üzerindeki tuşlar sayesinde fotoğraf çekme ve video kaydetme işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Çekilen görüntüler kameranın arkasına takacağınız micro sd hafıza kartına kaydedilir.

Nasıl takla attırılır?

Drone havadayken, drone’un altında ve üstünde en az 1 metre boş mesafe olduğuna emin olun. Aksi halde kazalara sebebiyet verebilir. Mesafe uygunsa kumandanın sağ üstündeki R1 tuşuna bir kez basınız. Cihaz sesli bildirim vermeye başlayacaktır, sağdaki hareket kolundaki dört yönden biri seçildikten sonra drone o yönde takla atar.

Batarya nasıl şarj olur?

Bataryanızı şarj kablosuna bağlayınız. Bağlantı tamamlandıktan sonra kırmızı ışık yanmaktadır. Güç kaynağına bağladığınızda USB ucundaki ışık sönecektir. Şarj tamamen dolduğunda kırmızı ışık tekrar yanacaktır. Bu bataryanın tam dolduğuna işaret eder. Batarya, usb bağlantısı ile 75 dakika, adaptör ile direkt güce bağlıysa 40 dakikada dolmaktadır.

[kleo_gap size=”40px”]

CORBY LS112

Nasıl Uçurulur?

Drone açılır, düz zemine bırakılır, kumanda çalıştırılır, gerekli görüldüğü taktirde kalibrasyon ayarı yapılır, uçuşa geçilir. Sol kolu bir kez ileri ittiğinizde motorlar çalışır, bir kez daha ittiğinizde kalkış gerçekleşir. Sağdaki kol sayesinde ise ileri/ geri/ sola/ sağa gibi yatay hareketler yapabilirsiniz.

Uçuş Mesafesi Ne Kadar?

LS112 yakın sürüş drone’udur. Kapalı alanda 10 metre, açık alanda 14 metre mesafeye kadar kumanda hakimiyeti stabildir. Kumanda mesafesinden çıktığında sinyal zayıflar, uçuş devam eder ancak kumanda edilemez.

Uçuş Süresi Ne Kadar?

4 – 6 dakika süresince uçuş yapılabilir. Rüzgara karşı uçmak, takla attırmak vs. gibi manevralar gücü hızlı tüketir. Bu nedenle uçuş süresi 4 – 6 dakika arasında değişir.

Nasıl kalibrasyon yapılır?

Drone açılır, düz bir zemine bırakılır, kumanda çalıştırılır, sol ve sağ kolun ikisi de sağ alt köşeye doğru çekilir. Bu sırada drone altındaki ışıklar yanıp sönmeye başlar. Işıklar sabit yandığında denge sabitlenmiş, kalibrasyon tamamlanmış olacaktır.